STOP! Po co się edukujesz, szkolisz?


Na seminariach, szkoleniach, warsztatach, wakacjach rozwojowych spędzam kilka tygodni w roku. Od 1-dniowych wydarzeń po 10-dniowe warsztaty dla Mężczyzn. 


Często moja żona jeździ z dziećmi na zawody, urodziny i spotykamy się z reakcją: Daniel na szkoleniu z rodzicielstwa? Nie starczy mu już?


Jako że jest to daily, to czas na krótką puentę - Nie, nie starczy! 


Rozwój, szczególnie ten rodzicielski, to podstawa! Bez niego jesteśmy rodzicami bez uprawnień, kalekami wychowującymi kalekie dzieci. 


Aby jeździć autem trzeba mieć prawo jazdy, aby być coachem trzeba zdać różne egzaminy, aby być pilotem trzeba mieć licencję, aby być kucharzem, inżynierem, geodetą - TRZEBA SKOŃCZYĆ SZKOŁĘ.

Bycie rodzicem to też zawód, profesja. Mamy odpowiedzialność większą niż inżynier budujący 300-metrowy budynek lub most. To My kształtujemy młody umysł, ciało i ducha, a bez własnej edukacji, szkoleń robimy to po omacku, wsiadając do auta bez przygotowania. 


Więc, drogi rodzicu, do roboty, do książki, do audiobooka, na spotkania, na forum, do rozmowy. Nie zostawiaj przypadkowi tak ważnego zadania, jakie zostało Ci powierzone.


Bądź dobrym chrześcijaninem. Jeśli ten wpis coś w Tobie poruszył, do czegoś zainspirował, a może nawet coś wprowadziłeś w życie - polub go, skomentuj, może nawet, kto wie, udostępnij? Będzie to dla mnie zacna przyjemność i kierunkowskaz, co Ci się podoba, a co nie, aby tworzyć więcej dobrych treści na bloga.

Udostępnij Post

Zostaw komentarz

Ostatnie Posty

Zespół minimalnej ingerencji

Zespół minimalnej ingerencji

Dodaj recenzję
Zachęcam Cię, abyś dawał coraz więcej przestrzeni swoim dzieciom.
Czytaj dalej
Chciałbym, aby mój syn był...

Chciałbym, aby mój syn był…

Dodaj recenzję
Mam wiele marzeń związanych z tym, jakim człowiekiem ma być mój syn.
Czytaj dalej
Niestety, bycie rodzicem to zawód

Niestety, bycie rodzicem to zawód

Dodaj recenzję

2 minuty czytani...

Czytaj dalej

Tagi

Kategorie

Znajdziesz mnie na:

 

fb     instagram