To koniec, zostawiam Cię z jednym przesłaniem

Jeśli miałbym dzisiaj przestać pisać daily, nie mówić nic więcej, nie móc nic przekazać, ale mógłbym zostawić Ciebie z jedną myślą, która zamieni się w nawyk, to byłaby to wdzięczność. 


Homosowietikus, homonarzekaczus, homopesymistus, homoczarnowidz, homosmutas, homoobgadywacz - tak bym zdefiniował sporą część Polaków oraz siebie w chwilach słabości. Narzekamy, zamiast okazji widzimy zagrożenia, smucimy się, a gdy jadę autobusem czy pociągiem, mamy to wypisane na twarzy. Tak, wiem, nie jest tak źle - zmieniamy się, rośnie nowe pokolenie i może być lepiej, ale czy na pewno? 


Nowe pokolenie 500+, dzieci rodziców oglądających “Trudne sprawy” albo “Pamiętniki z wakacji”, dzieci mówiące językiem z tych seriali...


Ale jest nadzieja, bo tam, gdzie jest wdzięczność i jej praktyka, zachodzą ogromne zmiany. 
O dowodach naukowych poczytaj w google, ja bardziej odwołuje się do doświadczenia własnego oraz otaczających mnie osób. Tam gdzie wdzięczność, tam uśmiech, tam pogoda ducha, tam mniej chorób, tam spełnienie życiowe, tam szklanka jest do połowy pełna, a deszcz zamienia się w możliwość do szaleństw, a nie w powód do narzekań. 


Jak praktykuję wdzięczność w rodzinie? Prosto - wieczorem, po modlitwie zaczynamy dziękować z dziećmi za to, co mamy, co nas spotyka lub za co chcemy. Idziemy spać szczęśliwi napełnieni spajającą energią serca.


Dlatego rodzicu praktykuj wdzięczność - za co Ty dziękujesz? Zacznij od rzeczy prostych, że żyjesz, masz dwie ręce, dom, jedzenie, rodzinę. To o wiele więcej niż duża część osób na świecie. Zacznij, a sam zobaczysz, jakie rzeczy zaczną mówić Twoje dzieci.Bądź dobrym chrześcijaninem. Jeśli ten wpis coś w Tobie poruszył, do czegoś zainspirował, a może nawet coś wprowadziłeś w życie, polub go, skomentuj, może nawet, kto wie, udostępnij? Będzie to dla mnie zacna przyjemność i kierunkowskaz, Co Ci się podoba, a co nie, aby tworzyć więcej dobrych treści na bloga.

Udostępnij Post

Zostaw komentarz

Ostatnie Posty

Zespół minimalnej ingerencji

Zespół minimalnej ingerencji

Dodaj recenzję
Zachęcam Cię, abyś dawał coraz więcej przestrzeni swoim dzieciom.
Czytaj dalej
Chciałbym, aby mój syn był...

Chciałbym, aby mój syn był…

Dodaj recenzję
Mam wiele marzeń związanych z tym, jakim człowiekiem ma być mój syn.
Czytaj dalej
Niestety, bycie rodzicem to zawód

Niestety, bycie rodzicem to zawód

Dodaj recenzję

2 minuty czytani...

Czytaj dalej

Tagi

Kategorie

Znajdziesz mnie na:

 

fb     instagram