Ojcowskie powiedzenia - inspiration

Kocham Cię - to nigdy nie wychodzi z mody. Powiedziane z serducha, częste, z przytuleniem daje siłę i energię.


Dziękuję, że zawsze jesteś taki pomocny - dziwne, prawda? Zazwyczaj słowa “zawsze” używamy w tych negatywnych skojarzeniach, a warto je wykorzystywać w tych dobrych rzeczach, dając do zrozumienia naszym zuchom, że ZAWSZE są pomocni. Czy tego nie chcesz?


Dasz radę, wierzę w Ciebie - to już idzie, jak mantra przy zakładaniu butów, zapinaniu pasów, przy ciężkim treningu, gdy mu się zębów nie chce umyć.


Dlaczego Wy tacy fajni jesteście - gdy coś zbroją, działa rewelacyjnie. Patrzą się dziwnie i mówią: Fajni, jesteśmy fajni. I natychmiast zmieniają nastrój.


Wszystko jest ok, nie zrobiłeś nic złego - gdy wyleje zupę, rozbije dzbanek, wjedzie hulajnogą w auto - Wszystko jest ok, to tylko rzeczy.


Stop - potrzebuję waszej uwagi - to, gdy przekroczą granicę. Kucam, czekam, aż mi ją dadzą i zazwyczaj mówię o ich zachowaniu i negatywnych konsekwencjach, jak dzisiaj gdy w windzie popchnęli starszą Panią, bawiąc się super.


Co dobrego dzisiaj u Was w przedszkolu? - słyszą różne wariacje: Co ciekawego/interesującego się wydarzyło? oraz: Co Wam się dzisiaj nie spodobało?, aby mieć podgląd, co dzieje się w przedszkolu. Słyszą to 5x w tygodniu.


Super się bawicie - często zwracam na to uwagę, aby zrównoważyć element zwracania uwagi, kiedy przeginają.


A jakie są Twoje inspiracje? Co mówisz często lub chciałbyś mówić, aby miało pozytywny wpływ na Twoje dzieci? 
Bądź dobrym chrześcijaninem. Jeśli ten wpis coś w Tobie poruszył, do czegoś zainspirował, a może nawet coś wprowadziłeś w życie - polub go, skomentuj, może nawet, kto wie, udostępnij? Będzie to dla mnie zacna przyjemność i kierunkowskaz, co Ci się podoba, a co nie, aby tworzyć więcej dobrych treści na bloga.

Udostępnij Post

Zostaw komentarz

Ostatnie Posty

Zespół minimalnej ingerencji

Zespół minimalnej ingerencji

Dodaj recenzję
Zachęcam Cię, abyś dawał coraz więcej przestrzeni swoim dzieciom.
Czytaj dalej
Chciałbym, aby mój syn był...

Chciałbym, aby mój syn był…

Dodaj recenzję
Mam wiele marzeń związanych z tym, jakim człowiekiem ma być mój syn.
Czytaj dalej
Niestety, bycie rodzicem to zawód

Niestety, bycie rodzicem to zawód

Dodaj recenzję

2 minuty czytani...

Czytaj dalej

Tagi

Kategorie

Znajdziesz mnie na:

 

fb     instagram