Logistyka, królowa nauk

Jakbym mógł cofnąć czas, to poszedłbym na studia z logistyki, baaaa gdybym został prezydentem, zrobiłbym logistykę obowiązkowym kursem dla rodziców. 


No, teraz jak każdy dobry prezydent wyjaśnię Ci dlaczego. 


Pamiętam dni/tygodnie, gdy przez brak logistyki, ogólnie mówiąc, nie było miło. 


Korki, źle dobrane godziny dojazdów, nieregularne chodzenie spać, telewizja przed snem, raz nawet nie odebraliśmy dziecka z przedszkola. 


Całość potęgowała u nas frustrację, wzajemne pretensje, poczucie, że NIE MAMY CZASU DLA SIEBIE, dodatkowo obrywało się dzieciom, które jak tobołki były wożone i rozstrojone jak dawny telewizor. 


Jak mawiają guru od planowania w biznesie - 10 minut dziennie na planowaniu zaoszczędzi Ci 1h na nieefektywnym działaniu i tak samo jest w rodzicielstwie. 


Dzisiaj mamy jasny tygodniowy grafik odbiorów i przyjazdów do przedszkola, od kilku miesięcy ani razu się tam nie spóźniliśmy. Ustaliliśmy odpowiedzialność, jasne reguły jak np. 19.30 max chłopaki idą się kąpać, aby o 20 być w łóżkach. 


Dzięki tym i wielu innym strategiom zyskaliśmy więcej spokoju, czas dla siebie, a dzieci przewidywalność i regularność. 


Zapraszam Cię jutro, rozwinę konkretne techniki, jakich używamy w naszym codziennym życiu - Twój prezydent BiznesDaddy:)Bądź dobrym chrześcijaninem. Jeśli ten wpis coś w Tobie poruszył, do czegoś zainspirował, a może nawet coś wprowadziłeś w życie - polub go, skomentuj, może nawet, kto wie, udostępnij? Będzie to dla mnie zacna przyjemność i kierunkowskaz, co Ci się podoba, a co nie, aby tworzyć więcej dobrych treści na bloga.

Udostępnij Post

Zostaw komentarz

Ostatnie Posty

Zespół minimalnej ingerencji

Zespół minimalnej ingerencji

Dodaj recenzję
Zachęcam Cię, abyś dawał coraz więcej przestrzeni swoim dzieciom.
Czytaj dalej
Chciałbym, aby mój syn był...

Chciałbym, aby mój syn był…

Dodaj recenzję
Mam wiele marzeń związanych z tym, jakim człowiekiem ma być mój syn.
Czytaj dalej
Niestety, bycie rodzicem to zawód

Niestety, bycie rodzicem to zawód

Dodaj recenzję

2 minuty czytani...

Czytaj dalej

Tagi

Kategorie

Znajdziesz mnie na:

 

fb     instagram