Sposoby na kształtowanie 3 kompetencji vol.2

Przedsiębiorczość - bo to ludzie, którzy biorą swój los i odpowiedzialność za niego w swoje ręce, kształtują ten świat. To ludzie przedsiębiorczy dają pracę, wpływają na los innych, mają większy wpływ. 


Sposoby:


Planowanie - mój 6 letni Kacper ma już swoją tablicę z kalendarzem i plan na dwa miesiące. Zaznacza różne aktywności jak treningi, wyjazdy, ale również rzeczy, które mu obiecam. Dzięki temu w przyszłości będzie to dla niego norma.


Finanse - 3 słoiki - oszczędzanie, pomaganie, przyjemności. W ten sposób uczę ich zarządzania pieniędzmi i tego, że pieniądze nie biorą się z powietrza. Na rower trzeba zarobić lub oszczędzić.


Pomaganie i odpowiedzialność - często wspieramy różne akcje charytatywne. Kacper oddaje swoje zabawki, bo wie, że komuś innemu bardziej się przydadzą. Przy okazji uczy się nagrywania filmów, robiąc życzenia dla małego chłopca.


Przekonania - Zamiast bogaty to złodziej. Pieniądze z nieba się nie biorą. Ci mają lepiej - moje dzieci widzą świat przez pryzmat innych przekonań: Możesz osiągnąć, co tylko chcesz. Prawo przyczyny i skutku. Na pieniądze się pracuje i jest na to 100 różnych metod. Na czym polega prowadzenie firmy. Docenianie, gdy ktoś jedzie fajnym autem.


Tak samo jak przy emocjach kluczowe jest Twoje nastawienie oraz zdobywanie nowych kompetencji. Dziecko czerpie głównie od Ciebie, więc jeśli Twoje strategie planowania, finansów, przekonania są “słabe”, to dziecko prędzej czy później znajdzie innych mentorów, ale będzie mu trudniej.


Zatem do dzieła rodzicu, edukacja nie kończy się na szkole średniej lub studiach. Chyba, że chcesz być antyprzykładem dla Twojego dziecka. Rodzicem, którego będzie wstydził się przed kolegami.Bądź dobrym chrześcijaninem. Jeśli ten wpis coś w Tobie poruszył, do czegoś zainspirował, a może nawet coś wprowadziłeś w życie, polub go, skomentuj, może nawet, kto wie, udostępnij? Będzie to dla mnie zacna przyjemność i kierunkowskaz, Co Ci się podoba, a co nie, aby tworzyć więcej dobrych treści na bloga.

Udostępnij Post

Zostaw komentarz

Ostatnie Posty

Zespół minimalnej ingerencji

Zespół minimalnej ingerencji

Dodaj recenzję
Zachęcam Cię, abyś dawał coraz więcej przestrzeni swoim dzieciom.
Czytaj dalej
Chciałbym, aby mój syn był...

Chciałbym, aby mój syn był…

Dodaj recenzję
Mam wiele marzeń związanych z tym, jakim człowiekiem ma być mój syn.
Czytaj dalej
Niestety, bycie rodzicem to zawód

Niestety, bycie rodzicem to zawód

Dodaj recenzję

2 minuty czytani...

Czytaj dalej

Tagi

Kategorie

Znajdziesz mnie na:

 

fb     instagram